Komunikacja w Paryżu

Komunikacja ParyżKomunikacja miejska w Paryżu należy bez wątpienia do jednej z najlepiej zorganizowanych w całej Europie. Na terenie miasta i jego obrzeży funkcjonuje 16 linii Metra, pociągi “RER”, autobusy oraz tramwaje. By swobodnie poruszać się z miejsca noclegu po Paryżu przygotowaliśmy dla Państwa mini przewodnik + mapki metra/RER oraz mapki ulic. Przewodnik przygotowany przez nas zawiera dokładne wskazówki jak dotrzeć z miejsca noclegu pod dany obiekt (krok po kroku, jaki obrać kierunek jazdy). Jest to naprawdę dużym ułatwieniem dla turystów, którzy po raz pierwszy odwiedzają Paryż.

Jeśli chodzi o bilety komunikacji miejskiej to są one do nabycia między innymi: na stacjach metra/RER, w kioskach (bureaux de tabac) oraz na lotniskach.

Oferujemy  Państwu pomoc  przy wyborze oraz kupnie biletów .

W ofercie biletów można znaleźć bilety takie jak:

  • bilet jednorazowy,
  • karnet (10 biletów),
  • bilet jednodniowy,
  • bilet weekendowy,
  • bilet tygodniowy w postaci karty NAVIGO,
  • oraz bilety specjalne dla turystów (1, 2, 3 bądź 5 dni).

Bilet jednodniowy: ważny jest od godz. 00:00 do 23:59 danego dnia na wszystkie środki transportu bez ograniczeń.Cena biletu (1-4 strefy) 12.40€

Bilet weekendowy “JEUNES”: bilet dla młodzieży do 26 roku życia, ważny w weekendy i dni wolne.Cena biletu (1-5 strefy ) 8,95€

Bilet weekendowy "JEUNES"

Paris VISITE: są to bilety na 1, 2, 3 lub 5 dni.

Bilet Paris Visite Paryz

Tygodniowy zakup karty NAVIGO Decouvverte: Na tę kartę ładuje się bilet tygodniowy (od poniedziałku do niedzieli)opłacalny jest to zakup jeśli nawet Pańswo zamierzacie poświecić 3dni na zwiedzaniu Paryża. Najpóźniej można załadować kartę do środy wieczorem .Na tej karcie można podróżować  w całym Île de France (wszystko strefy),bez ograniczeń na wszystkie środki transportu.Do karty potrzebne jest zdjęcie o wymiarach 3 x 2,5 cm.

CENA KARTY: 5€

CENA DOŁADOWANIA : 22,80€

karta NAVIGO Decouvverte - komunikacja w paryzu

Dzieci poniżej 4 roku życia podróżują po Paryżu bezpłatnie.
Natomiast od 4 do 10 roku życia przysługuje 50% zniżki na ceny biletów (bilety ulgowe).